Фітостіни
- olexa8
- 25 февр. 2017 г.
- 2 мин. чтения
Що може принести в приміщення більший затишок, ніж куточок живої природи? Якщо прикраса інтер'єру за допомогою кімнатних рослин вже звична, то картини з рослин зараз стають трендом.

Декоративні рослини здавна прикрашають місця перебування людини. Завдяки сучасним технологіям в доповнення до квіткових горщиків прийшли вертикальні конструкції, які дозволяють створити зелену стіну як в саду, так і всередині будь-яких будівель.
Фітостіна – нова модна тенденція, картина з рослин, елемент інтер’єру, який використовується при оформленні різноманітних приміщень як всередині, так і ззовні. Інтер’єр з такими композиціями дуже яскравий і незвичайний. Він справляє сильне враження на відвідувачів і клієнтів. Найбільш давня відома конструкція, в якій можна прослідкувати всі основні особливості сучасних фітостін – Висячі сади Семираміди.


При створенні таких композицій можуть використовуватися як живі, так і стабілізовані рослини, в яких зупинені всі життєві процеси. Останній варіант не потребує поливу, підживлення, світла, має ширший діапазон температур для експлуатації – від +5 до + 35°С.
За допомогою особливої технології сік заміщується стабілізуючим розчином, який містить потрібний барвник. Це дозволяє забарвити рослину в будь-який колір і законсервувати її на період до десяти років. Вся стабілізована продукція гіпоалергенна, безпечна для людей і тварин.




Такі фітостіни потребують виконання лише двох умов. Перша – вологість має бути вища ніж 40%. Це досягається використанням зволожувачів повітря. І друга – відсутність прямого сонячного освітлення.
Зазвичай використовуються різні види моху. Він створює незвичайну фактуру поверхні, до якої хочеться доторкнутися. При комбінації різних кольорів можна створити неповторні дизайнерські рішення.

При використанні живих рослин створюються багатофункціональні конструкції.
Принцип вертикального вирощування рослин виходить з природньої властивості рослин Південно-Східної Азії та Південної Америки рости та розвиватися на поверхні скель і стовбурах дерев. Відомо близько двох тисяч видів подібних рослин, серед яких папороті, бегонії, плющі. Виконуючи естетичне завдання, такі фітостіни одночасно відповідають критеріям еко-дизайну, оскільки покращують внутрішню екологію приміщення. Щільна листкова поверхня дає сукупній фітонцидний ефект, рослини очищають повітря та зволожують його.

В конструкцію з живими рослинами входить також каркас, до якого кріпляться всі компоненти. Він може мати модульний принцип чи збиратися індивідуально під кожну задачу.
На один квадратний метр вертикальної площі розміщується від 30 рослин. До кожної рослини в складі такої композиції обов’язково потрібно доставити воду, тому при монтажі більших конструкцій зазвичай встановлюється система поливу, яка буде згідно з налаштуваннями автоматично подавати її в потрібній кількості.
Також в багатьох випадках необхідне встановлення фітоламп для досвічування.
Comments